bezár
 

art&design

2015. 06. 17.
Fiatal erdélyiek a Műcsarnokban
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Metamorphosis Transylvaniae címmel nyílt fiatal romániai magyar képzőművészek alkotásait bemutató kiállítás a Műcsarnokban - mondta el az M1 aktuális csatorna szerda délelőtti műsorában Bán András, az intézmény vezető kurátora.

Hozzátette: a tárlat a kolozsvári székhelyű Barabás Miklós Céh fiatalabb generációjának a munkáit ismerteti meg a magyarországi közönséggel abból az alkalomból, hogy az erdélyi város viseli 2015-ben az Európa Ifjúsági Fővárosa címet.

prae.hu

A Barabás Miklós Céh komoly múltra visszatekintő képzőművészeti egyesület - 1929-ben alakult Kós Károly és Szolnay Sándor vezetésével -, amelynek tagjai között szobrászok, grafikusok és festők is megtalálhatók - mondta el Bán András.

A kurátor nagyon erős anyagnak nevezte a tárlaton látható gyűjteményt, és külön kiemelte Éltes Barna szobrász és Máthé László festőművész alkotásait.

A Metamorphosis Transylvaniae című kiállítás szerdától szeptember 13-ig látható a Műcsarnok projektgalériájában, a Mélycsarnokban.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

art&design

Interjú Schmied Andival
art&design

Megnyitóbeszéd
art&design

Vélemény Kiss Miklósról és a Just Decorationről

Más művészeti ágakról

színház

Interjú Balogh Rodrigóval, az Independent Theater Hungary művészeti vezetőjével
Tóth Krisztina a Bolygó Bogozón
Mohácsi Balázs Újabb narancsok gurulnak el című kötetének bemutatójáról


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés