art&design
2015. 07. 02.
Munkácsy-díjasok kiállítása Mezőszemerén
Első alkalommal állít ki együtt a nyolc Mezőszemerén élő képzőművész, köztük öt Munkácsy-díjas alkotó szombattól a Heves megyei település faluházában Rima (p)art címmel.
Kevesen tudják, hogy ennyi képzőművész lakik ebben a kicsi és nem túl tehetős faluban. Valószínűleg egész Heves megyében nincs annyi Munkácsy-díjas képzőművész, mint Mezőszemerén, eddig azonban sosem állítottak ki együtt - mondta el az MTI-nek a Mezőszemerén született és jelenleg is ott élő Bukta Imre.
A festőművész hozzátette: rajta kívül Gulyás Andrea, Kopasz Tamás, Kótai Tamás, Szelley Lellé, Szurcsik József, Töttös Kata és Wahorn András válogat legfrissebb munkáiból a tárlatra.
A címében a kistelepülésen átfolyó patakra és a művészeti alkotómunkára egyaránt utaló kiállítás apropóját a szombati falunap adja; a két hétig látható tárlatot 18 órakor Réz András esztéta nyitja meg - közölte Bukta Imre.
További írások a rovatból
Más művészeti ágakról
Interjú Balogh Rodrigóval, az Independent Theater Hungary művészeti vezetőjével
Mohácsi Balázs Újabb narancsok gurulnak el című kötetének bemutatójáról
Az Ünnepi Könyvhét Vigadó téri színpadán Szepesi Kornéllal Gáspár Sára beszélgetett



