bezár
 

art&design

2019. 09. 13.
Péntektől látogatható Lesznai Anna és Zoób Kati közös tárlata Kecskeméten
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Péntektől látogatható Lesznai Anna és Zoób Kati közös tárlata Kecskeméten Péntektől látogatható a Lesznai Anna életművéből és Zoób Kati divattervező száz évvel későbbi, az egykori író, költő és iparművész által is inspirált kollekciójából nyíló tárlat a kecskeméti Katona József Múzeum Cifrapalota kiállítóhelyén.

Török Katalin emlékeztetett arra, hogy Zoób Kati 2018 tavaszán mutatta be haute couture kollekcióját, amelyben a Szamárbőr királyfi című mese szimbólumai jelennek meg. A gyűjtemény megalkotásában a divattervezőt Lesznai Anna életműve is inspirálta, így a bemutatott ruhák reflektálnak a Lesznai-életmű nagyobb tematikus egységeire. 

prae.hu

A múzeum munkatársa kiemelte, hogy a Cifrapalotában megrendezett kiállításon Lesznai Anna életművének különböző műfajai egymásba szövődnek: mesék és versek az illusztrációkkal és az iparművészeti tervekkel. A tárlat installációjában szavakkal, szövegekkel, textilekkel, szövetekkel, óriásnyomatokkal, tapétákkal és vetítéssel "játszanak", így teremtve izgalmas és inspiráló látványt. A modern technika engedi összeolvadni a két különböző korban létrejött életművet, akár a textiltervek ruhákra vagy egymásra vetítésével is - tette hozzá.

Zoób Kati és Lesznai Anna munkásságának megismertetésén túl a kiállítás két történelmi kor és két család múltjába is bepillantást enged. Fotókkal és szövegrészletekkel idézik fel Lesznai Anna életútját, elsőként a felvidéki Alsókörtvélyest, azt a közeget, amely természeti világszemléletének alapját, írásainak és képzőművészeti munkáinak kimeríthetetlen ihlető forrását jelentette. Zoób Kati pedig a nagymamája történetén keresztül mutatkozik be és tárja fel azt a világot, amely tervezői munkásságának gyökereit jelenti: azt a jövőbe mutató hagyományt, amely számára a harmóniát jeleníti meg - fogalmazott Török Katalin. 

Az év végéig látogatható kecskeméti tárlaton bemutatott műtárgyak a Petőfi Irodalmi Múzeumból, a hatvani Hatvany Lajos Múzeumból, valamint köz- és magángyűjteményekből származnak.
 

Kép forrása: http://kultura.balatonfured.hu/a-misztikus-vulkan-lesznai-anna/  

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

art&design

Bemutatták a Vasarely regényes évszázada című könyv bővített kiadását
art&design

A MOME ADM „Válts nézőpontot!” kiállításáról
art&design

drMáriás 60: Éljen a diktatúra! kiállításról
art&design

Aura Farming kiállítás a Magyar Képzőművészeti Egyetemen

Más művészeti ágakról

Mohácsi Balázs Újabb narancsok gurulnak el című kötetének bemutatójáról
színház

Tarnóczi Jakab Rekviem című darabja a Katona József Színázban
Pion István A Búbánat-völgyön át című regényéről


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés