bezár
 

art&design

2021. 06. 26.
Ma van a Múzeumok éjszakája
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Ma van a Múzeumok éjszakája Ma tartják a Múzeumok éjszakáját. Az immár tizenkilencedik alkalommal megszervezett esemény idei címe Fordulópont, a pandémia utáni újranyitás jegyében rendezik. Országszerte több mint háromszáz intézményben mintegy kétezer programmal várják az érdeklődőket.

A minden évben sok százezer embert vonzó Múzeumok éjszakáján a kőbányai sörmúzeumtól az óbudai csillagvizsgálón át a vidéki múzeumokig lesznek tárlatvezetések, filmvetítések, gyermekprogramok, színházi előadások, de kenyérsütés vagy hőlégballon-függesztés is.

prae.hu

Az újranyitás nagyfokú felelősséget is jelent: minden látogatónak be kell tartania a járványügyi szabályokat.

A szervezők közlése szerint a Múzeumok éjszakája programjai idén is közös karszalaggal látogathatók, amelyek online és a résztvevő múzeumokban is megvásárolhatók. Idén a budapesti karszalagok az eddiginél is kedvezményesebb áron érhetők el, a járványhelyzet következtében lerövidült szervezési idő miatt azonban nem lesznek érvényesek a BKK járataira, és nem indulnak múzeumi körjáratok sem.

A Múzeumok éjszakája részletes programja a honlapon böngészhető.

Kép forrása: Múzeumok Éjszakája

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

art&design

Maud Karlsson Lima de Faria kiállítása Uppsalában
art&design

A Godot Galériában
art&design

Bemutatták a Vasarely regényes évszázada című könyv bővített kiadását
art&design

Az EX SITU kiállításról

Más művészeti ágakról

Az Ünnepi Könyvhét Vigadó téri színpadán Szepesi Kornéllal Gáspár Sára beszélgetett
irodalom

A 2026-os könyvheti Magvető-estről
A Prae Kiadó Krimi Ma díjátadója
A veszprémi Sziveri Intézet működése 2019 és 2026 között


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés