bezár
 

zene

2025. 02. 22.
Paul Kalkbrenner, Purple Disco Machine, Kruder & Dorfmeister a Strand Fesztiválon
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Paul Kalkbrenner, Purple Disco Machine, Kruder & Dorfmeister a Strand Fesztiválon Paul Kalkbrenner, Purple Disco Machine és a Kruder & Dorfmeister is fellép az idei zamárdi Strand Fesztiválon. A balatoni rendezvény nulladik nappal bővül, augusztus 20-tól 23-ig fog tartani.

Az elektronikus zene sztárelőadói, Paul Kalkbrenner, a szintén német dj, Purple Disco Machine, valamint az osztrák producerduó, Kruder & Dorfmeister egyaránt a Strand nulladik napján ad koncertet, kapcsolódva a Balaton legnagyobb tűzijátékához - közölték pénteken a szervezők.

prae.hu

Mint írták, a Berlin Calling című filmből is ismert Kalkbrenner korábban a Balaton Soundon hódította meg a közönséget Zamárdiban. A diszkó és a house műfaj megkerülhetetlen alakja, Purple Disco Machine (Tino Piontek) jó ideje egyedi hangzásvilágú slágerek egész sorával van jelen a világ legmenőbb klubjaiban és a fesztiválokon egyaránt. A bécsi Kruder & Dorfmeister páros nemrég a Müpában adott teltházas koncertet.

A közlemény kitért arra, hogy Zamárdi csaknem két évtizede a balatoni fesztiválok fővárosának számít. A 2013-ban indult Strand Fesztivál, a MOL Nagyon Balaton kiemelt rendezvényeként zárja minden évben a nyarat. Az esemény több tízezer turistát vonz a régióba.

A három fő színpadon és tucatnyi egyéb helyszínen mások mellett Dzsúdló, a Parno Graszt, Majka, a Halott Pénz, Pogány Induló, Manuel, a Valmar, Beton.Hofi, T.Danny, a Bagossy Brothers Company, a Carson Coma és Krúbi is színpadra lép. L.L. Junior élő show-val érkezik és idén először a headlinerek között szerepel Desh, aki Azahriah szerzőtársaként ért el sikereket az elmúlt években.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Heo Yoon-jeong koreai citeraművész koncertje az Eiffel Műhelyházban
Az Új Anya pécsi lemezbemutató búcsúkoncertje
Danczi Csaba László emlékére
Inspirációkról, hatásokról, feszültségekről és feloldásokról Nagy Ákos Lineaments II. című lemeze kapcsán

Más művészeti ágakról

A Krémes keringő című előadás az Újszínházban
Az Élet és Irodalom LXIX. évfolyamának 50. számáról
A Jelenkor és az Alföld decemberi számáról
irodalom

Prae Műfordító Tábor, tábori napló, 5. nap


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés