bezár
 

zene

2025. 05. 14.
Az Animae Musicae Zenekar születésnapi koncertje
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Tizenötödik születésnapi koncertjére készül az Anima Musicae Kamarazenekar: az Óbudai Társaskörben június 20-án, Bogányi Gergely zongoraművész közreműködésével ünnepli jubileumi évadát az együttes, amely következő évadához a közönség támogatását kéri.

A 2010-ben alapított Anima Musicae Kamarazenekar a kreatív vonós műhelyből mára Európa rangos koncerttermeinek és fesztiváljainak vendége, Magyarország meghatározó kamaraegyüttese lett – olvasható a zenekar közleményében. Mint kiemelik, a kamarazenekar sikerei ellenére jelentős forráshiánnyal küzd, jövő évaduk megtartása is veszélybe került, ezért nyílt levélben fordultak a közönséghez.

prae.hu

"Április 1-jével megszűntek muzsikusaink állásai az együttesünkben. Eddigi, tizenöt éves működésünk mindvégig küzdelmekkel, akadályokkal teli, nehéz pálya volt, de a csapat szakmai felívelése egyértelműsítette, hogy van létjogosultsága ennek a küzdelemnek" – írták.

Arra kérik a közönséget, hogy jegyek, bérletek megvásárlásával, baráti körükhöz vagy támogatói körükhöz való csatlakozással, esetleg a honlapjukon található támogatási felületen való utalással járuljanak hozzá a saját szervezésű Grandioso-bérlet koncertjeinek megrendezéséhez.

A közleményben kiemelik: az együttes bízva közönsége és támogatói erejében optimistán tekint a jövőbe, és június 20-i születésnapi koncertjére is ebben a szellemben készül.

,
Az Anima Musicae Kamarazenekar. Fotó: Hegedűs Bence/Anima Musicae.

A hagyományosan, már 15. éve az Óbudai Társaskörben rendezett ünnepi hangversenyen színes műsorra számíthat a közönség, hiszen a barokktól napjaink zenéjéig csendülnek fel művek. Az est Biber Battalia című, a 30 éves háborút megzenésítő kompozíciójával kezdődik, ezt követi Mozart A-dúr (K.414) zongoraversenye, amelyben visszatérő vendégként Bogányi Gergely szólóját hallhatja a közönség.

A szünet után az együttessel szintén szoros szakmai kapcsolatot ápoló kortárs zeneszerző, Kutrik Bence műve, a Sileo hangzik el, amelyet az Anima Musicae Kamarazenekarnak ajánlott 2023-ban a szerző. Az ünnepi koncert zárásaként Dvořák kompozícióját, az F-dúr "Amerikai" vonósnégyest játssza az együttes kamarazenekari felállásban.

Bővebb információk a koncertről az Óbudai Társaskör honlapján érhető el.

Fotók: Anima Musicae, Óbudai Társaskör (borítókép)

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

A Bohemian Betyars új albumáról
A Soviet Monday legelső albumáról

Más művészeti ágakról

Horváth Adél Sok ördögök című könyvének bemutatójáról
színház

Interjú Balogh Rodrigóval, az Independent Theater Hungary művészeti vezetőjével
Mohácsi Balázs Újabb narancsok gurulnak el című kötetének bemutatójáról
Az Élet és Irodalom LXX. évfolyamának 24. számáról


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés