bezár
 

irodalom

2020. 10. 15.
Margó Irodalmi Fesztivál a Várkert Bazárban
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Október 15. és 18. között rendezik a Margó Irodalmi Fesztivált és Könyvvásárt a Várkert Bazárban. Személyesen Háy János, Nyáry Krisztián, Závada Pál és Bereményi Géza is vendége lesz a rendezvénynek, online pedig Sofi Oksanen, Jonas Jonasson, Stefan Ahnhem és Wu Ming-yi csatlakozik.

A fesztivál négy napja alatt mintegy hatvan programmal várják az érdeklődőket. Az eseményt járványügyi óvintézkedések és szigorú biztonsági előírások mellett rendezik meg.

prae.hu

Új könyvet mutat be a fesztiválon többek között Barabási Albert-László, Háy János, Kiss Tibor Noé, Mucsi Zoltán, Nyáry Krisztián, Rubik Ernő, Tisza Kata és Závada Pál. Rendhagyó irodalmi-zenei műsorral lép fel Pátkai Rozina, valamint Bereményi Géza és Járai Márk.

A fesztiválon online vesz részt a finn Sofi Oksanen, a svéd Jonas Jonasson, a skandináv krimiszerző Stefan Ahnhem és a tajvani Wu Ming-yi, utóbbi friss regényét, Az ellopott biciklit mutatja be. A fesztiválon idén is átadják a legjobb első prózakötetnek járó Margó-díjat.

Kép forrása: https://www.margofeszt.hu/

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

A 2025-ös Őszi Margó Irodalmi Fesztivál harmadik napjáról
irodalom

A 2025-ös Margó második napjáról
Keresztesi József Szabadság mozi című kötetéről
Nagy László és Weöres Sándor egy-egy versének kapcsolatáról

Más művészeti ágakról

Az Oscar-jelölt A zuhanás hangja című filmről
Kiss A. Kriszta A fiú, aki mindent el akart mesélni című kötetéről
Gyerekirodalmi gyorstalpaló Romániából
Az Új Anya pécsi lemezbemutató búcsúkoncertje


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés