bezár
 

art&design

2012. 11. 26.
Kétszáz éves román templom égett le Erdélyben
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Egy kétszáz éves román ortodox fatemplom égett le hétfő hajnalban Erdélyben, miután tűz ütött ki a létesítményben.

prae.hu

 Az Agerpres román hírügynökség szerint a templom a Hunyad (Hunedoara) megyei Glodghilestiben található. A tűzoltók elmondták, hogy a lángok hétfő hajnalban csaptak fel. Az első feltételezések szerint a tüzet rövidzárlat okozta.
   
A lángok martalékává vált az ikonosztáz, a templomszentélyt a templomhajótól elválasztó, képekkel ellátott fal, a tetőszerkezet és a berendezés.
   
A templom szerkezete eredetileg fából készült, később kívülről kőfalat vontak a favázra. A tűzeset következtében súlyosan megrongálódott a faszerkezet. A templomot 2006-ban újították fel.
   
Romániában mintegy 1440 fatemplom van, közülük 650 található Erdélyben.
nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

art&design

Szeivolt Katalin munkái a Ladó Galériában
art&design

Beszámoló a Tökéletes jelenről
art&design

drMáriás 60: Éljen a diktatúra! kiállításról

Más művészeti ágakról

Beszámoló a 79. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztiválról
MÜPA, Budapesti Wagner-napok, Ring 4: Az istenek alkonya. 2026.06.21.
A 2026-os Hummel & Prae díjátadóról
Mohácsi Balázs Újabb narancsok gurulnak el című kötetének bemutatójáról


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés