bezár
 

film

2013. 06. 12.
Olasz film készült Bruck Edith regényéből
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Anita B. címmel jövő januártól lesz látható az olasz mozikban a Bruck Edith írónő regényéből idén tavasszal forgatott alkotás olasz filmportálok szerint.

prae.hu

Az észak-olasz Alpokban, az Alto Adige-i Bolzano épületei között két hónapon át forgatták a Budapesten, Prágában és Triesztben játszódó filmet. Roberto Faenza rendező szerint ugyanis az eredeti helyszínek keveset őriztek meg a történet idejéből. 
   
Faenza az 1954 óta Olaszországban élő Bruck Edith Quanta stella c'e nel cielo (Égen ahány csillag jár) című regényét filmesítette meg, amely 2009-ben Viareggio-irodalmi díjat nyert. 
   
Az angolul forgatott film főszereplői között van Osvárt Andrea magyar színésznő, az ír Robert Sheenan és az Itáliában ismert színész-író Moni Ovadia is. A forgatókönyv megírásában Bruck Edith is részt vett. 
   
Az önéletrajzi történet egy a koncentrációs táborokat túlélő tizenhat éves lányról szól, aki egy magyar árvaházból rokonához tart Csehszlovákiába, sógora kíséretében. A fiatal férfi beleszeret a lányba és cinikus és kegyetlen szerelmi játékba kényszeríti.
nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Cannes-ban láttuk Jordan Firstman Club Kid című filmjét
Beszámoló a 79. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztiválról
Interjú Deák Dániellel, a Friss Hús Budapesti Nemzetközi Rövidfilmfesztivál alapító-igazgatójával
Nem vagy egyedül cikksorozat - Darren Aronofsky: Rekviem egy álomért

Más művészeti ágakról

Meggyeskert, Nemzeti Színház, MITEM
építészet

Beszámoló a „Balatoni strandépítészet – Szerethető rendezetlenség, tervezett spontaneitás” című kötetbemutatóról
A Berzsenyi 250 soproni jubileumi hétvégéről


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés