bezár
 

art&design

2013. 08. 14.
Fotókiállítás nyílt a Hortobágyról Debrecenben
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
A karneváli hét és a Hortobágyi Nemzeti Park (HNP) létrejöttének 40 éves évfordulója keretében nyitották meg a Varázslatos Magyarország - Csodálatos Hortobágy című fotókiállítást kedden a debreceni Kölcsey központban.

prae.hu

Pajna Zoltán (Fidesz), Debrecen alpolgármestere a kiállítás kapcsán felidézte a megyeszékhely és Hortobágy évszázados kapcsolatát, mai együttműködését a természeti értékek védelmében.
   
Szilágyi Gábor, a HNP igazgatója utalt arra, hogy a jubiláló nemzeti park rendhagyó módon ünnepel: társakat, együttműködő partnereket keres annak jegyében, hogy "természeti kincseinkre, természeti értékeinkre vigyázni kell".
   
Gaál Péter, a Varázslatos Magyarország természetfotó pályázat alapítója emlékezetett rá: három évvel ezelőtt azzal a céllal indították a fotópályázatot, hogy népszerűsítsék a nemzeti parkok természeti szépségeit, csodálatos adottságait és folyamatos pályázati lehetőséget biztosítsanak a természetfotósoknak.
   
A debreceni kiállításon bemutatott csaknem száz, főként a Hortobágyi Nemzeti Parkban készült felvételt szeptember 3-ig tekinthetik meg az érdeklődők a debreceni Kölcsey központban.
nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

art&design

Bemutatták a Vasarely regényes évszázada című könyv bővített kiadását
art&design

Pinczehelyi Sándor Overprint című kiállítása
art&design

drMáriás 60: Éljen a diktatúra! kiállításról

Más művészeti ágakról

MÜPA, Budapesti Wagner-napok, Ring 3: Siegfried. 2026.06.20.
Az Élet és Irodalom LXX. évfolyamának 25. számáról


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés