bezár
 

art&design

2013. 09. 17.
Borsos-művet loptak egy győri temetőből
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Ellopták Borsos Miklós vörösréz domborművét az egyik győri köztemetőből, az alkotó apjának sírjáról - írja keddi számában a Kisalföld.

prae.hu

A cikk szerint Tóth Vilmos, a Nemzeti Emlékhely és Kegyeleti Bizottság szakértője fedezte fel, hogy a nádorvárosi temetőből eltűnt a Napkorongban madár című, 1968-ban készült, 50-szer 60 centiméteres alkotás.

A lap megemlíti: a sírkertben korábban a Kossuth-díjas alkotó négy munkája is állt; a most ellopott mellett kettő korábban tűnt el, az utolsó a művész mostohaanyjának végső nyughelyét díszítő, kis méretű kő angyalszobor 1972-ből.
nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Clair Obscur: Expedition 33
art&design

Beszámoló a Tökéletes jelenről
art&design

Vasarely 120 – a modern labirintus nyelve
art&design

Vélemény Kiss Miklósról és a Just Decorationről

Más művészeti ágakról

Az Élet és Irodalom LXX. évfolyamának 25. számáról
irodalom

A 2026-os könyvheti Magvető-estről


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés