bezár
 

film

2018. 10. 16.
Kezdődik a Déli-Doku
II. Déli-Doku latin-amerikai dokumentumfilm-fesztivál, 2018. október 16–21.
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
A II. Déli-Doku legfontosabb témái idén a szülő-gyerek viszony, a rajongás pszichológiája és Latin-Amerika társadalmi és politikai kérdései lesznek. Az ingyenes programsorozat keretében izgalmas, díjnyertes latin-amerikai dokumentumfilmeket láthat a közönség. A vetítések mellett szakmai programokkal is készülnek a szervezők: az október 21-én, vasárnap 14 órakor kezdődő kerekasztal-beszélgetésen sikeres fiatal rendezők és producerek beszélgetnek a dokumentumfilm jelenlegi helyzetéről és jövőjéről, tájékoztatta a Déli-Doku a prae.hu művészeti portált.

Az idei válogatás számos alkotása a szülők és gyermekeik közti kapcsolatot dolgozza fel. Az Amazona című kolumbiai filmben egy rendezőnő faggatja anyját arról a sorsfordító döntéséről, amelynek nyomán elhagyta gyerekeit, és egy távoli esőerdőbe költözött. Az Alamar című mexikói film egy válás történetét mutatja be: egy kisfiú varázslatos tengeri utazás során búcsúzik halász apjától. A César étterme című ecuadori film egy Németországban élő vegetáriánus fiúról szól, akinek el kell döntenie, hogy átveszi-e apja ecuadori grilléttermét (a film rendezőjével az október 16-i vetítés után közönségtalálkozó is lesz). A szél örököse című filmben pedig egy nicaraguai forradalmár házaspár lánya kérdőjelezi meg szülei tevékenységét.

Több filmben megjelenik a rajongás kérdése is: ilyen például a nyugdíjas moziőrülteket bemutató Filmrajongók, vagy a Beyoncé-koncert előtt két hónapig sátorozó brazil rajongókat bemutató alkotás, a B-re várva.

A fesztivál utolsó napján, október 21-én, vasárnap 14 órától a Bem moziban kezdődő kerekasztal-beszélgetésen szó lesz arról, hogy a nemzetközi porondon reneszánszát éli a dokumentumfilmes műfaj, és kezdenek elmosódni a határok a dokumentumfilm és a fikciós film között. Magyarországon azonban még mindig nehezen jutnak el a dokumentumfilmek a közönséghez. Mit tehetnek a rendezők, producerek és forgalmazók, hogy megkedveltessék ezt a műfajt a hazai nézőkkel?

A Dokumentumfilm a 21. században című beszélgetésen díjnyertes fiatal rendezők és producerek gondolkoznak majd közösen a dokumentumfilm-forgalmazás kreatív és újszerű megoldásairól, illetve bemutatják azokat a témákat is, amelyek az utóbbi években sikerrel vonzották be a közönséget a mozikba. A beszélgetés résztvevői Groó Diana nagyjátékfilmes rendező (Regina, Csoda Krakkóban), László Sára producer (Felsőbb parancs, Káin gyermekei), Muhi András Pires producer (Balaton Method, Virágvölgy), Révész Bálint rendező-producer (Nagyi Projekt) és Ugrin Julianna producer (A monostor gyermekei, Könnyű leckék, Egy nő fogságban) lesznek.

A filmes programok mellett a latin-amerikai konyhaművészet remekei, borkóstolók és latin bulik is várják közönséget. A Déli-Doku fesztivál minden vetítése és programja ingyenes.

A fesztivál részletes programjáról a Déli-Doku honlapján, illetve Facebook-oldalán található bővebb információ.

Jelenetkép, főoldali kép: Alamar, Déli-Doku

nyomtat

Szerzők

-- PRAE.HU --

A prae.hu művészeti portál 2006 óta jelenik meg, naponta friss művészeti hírekkel, tudósításokkal, és elemzésekkel, interjúkkal. Hat művészeti ág (irodalom, art&design, építészet, színház, zene, film) mellett gyerekrovata is van.


További írások a rovatból

A 74. Berlini Nemzetközi Filmfesztivál
Anna Hints: Smoke Sauna Sisterhood
Hayao Miyazaki: A fiú és a szürke gém
Az idei Verzió Nemzetközi Emberi Jogi Dokumentumfilm Fesztiválról

Más művészeti ágakról

Kritika Babarczy Eszter Néhány szabály a boldogsághoz című kötetéről
gyerek

Kabóca Bábszínház: Dödölle
Az Amikor Galéria debütálása a művészeti galériák soraiban
Nils Frahm: Day


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés