bezár
 

színház

2019. 10. 23.
Tamási Áron-dráma Budapesten
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Tamási Áron-dráma Budapesten A budapesti Nemzeti Színházban és a József Attila Színházban is bemutatja Tamási Áron Tündöklő Jeromos című drámáját a marosvásárhelyi Spectrum Színház - hangzott el az M1 aktuális csatorna keddi műsorában.

Török István, a Spectrum Színház alapító igazgatója elmondta: Tamási Áron zseniális és klasszikus drámája 100 évvel ezelőtt is aktuális volt, és ma is az.

Bár eddig mindenhol teltházzal játszották a darabot, de nagy megmérettetés lesz megtölteni a Nemzeti Színház nagytermét, ahol november 9-én mutatkozik be az előadás. A Maros Művészegyüttessel közös, népzenével és tánccal kísért produkciót a József Attila Színházban december 21-én láthatja a közönség - fűzte hozzá.

Márton Emőke Katinka színművész kiemelte: a dráma helyszíne egy erdélyi falu, amelynek közösségébe belecsöppen egy idegen, egy oda nem illő figura, aki önmagát prófétának vallja, és felforgatja a település életét.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Beszélgetés az Octogonról a FUGA Építészeti Központban
Az orosz barát az Örkény Színházban
Márfi Márk Telik című drámájának 82. előadásán jártunk
Beszélgetés Köles Ferenccel a közérzetéről, pályája sikereiről, kudarcairól és a színházi struktúráról

Más művészeti ágakról

A Jelenkor és az Alföld decemberi számáról
irodalom

Prae Műfordító Tábor, tábori napló, 5. nap
irodalom

Prae Műfordító Tábor, tábori napló, 4. nap
gyerek

Idén negyedik alkalommal hirdetik meg az ország legjelentősebb illusztrációs pályázatát


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés