bezár
 

film

2025. 05. 22.
Csütörtöktől a Filmión is látható a Hunyadi-sorozat
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Csütörtöktől a Filmión is látható a Hunyadi-sorozat Csütörtökön debütál a Hunyadi-sorozat a Filmión. A magyar filmek és sorozatok streamingplatformján a tízrészes széria magyar szinkronos változata mellett a rendezői (eredeti) változat is elérhető, és elsőként mutatják be a sorozat werkfilmjét.

A Hunyadi a hazai tévépremiert követően nézettségi rekordokat döntött Magyarországon, majd hódító útjára indult: áprilisban Ausztriában és Szlovéniában mutatták be hatalmas sikerrel.

prae.hu

A következő hónapokban újabb országok közönsége ismerheti meg a magyar sorozatot: június 5-én mutatják be Németországban, majd látható lesz Csehországban, Szlovákiában, Horvátországban, Törökországban és Izraelben is.

Csütörtöktől a Filmión a sorozat mellett először látható a Hunyadi werkfilmje, amelyből számos érdekesség derül ki a grandiózus csatajelenetek forgatásáról és rengeteg más kulisszatitkot is megismerhetnek a nézők.

Megszólalnak benne az alkotók: a film rendezői, Robert Dornhelm, Nagypál Orsi, Lengyel Balázs és Szász Attila, a sorozat kanadai-magyar producere, Robert Lantos, és a főszereplők, Kádár L. Gellért, Rujder Vivien, Törőcsik Franciska és a II. Murád szultánt alakító Murathan Muslu is.

A Bán Mór regénysorozatán alapuló, külföldi partnerekkel, magyar és nemzetközi sztárszínészekkel, a Nemzeti Filmintézet többségi támogatásával készült Hunyadi új szintre emelte a hazai sorozatgyártást. A 10 részes sorozatban több mint 600 színész és kaszkadőr szerepelt, akik a történeti hitelesség érdekében kilenc nyelven, köztük magyarul, németül, törökül, olaszul, csehül, románul és szerbül keltették életre a középkori Európa kulcsfontosságú szereplőit.

A Hunyadi-sorozat a nemzetközi televíziós fórumokon is sikert aratott: a Variety magazin például minden idők egyik legnagyobb európai televíziós produkciójaként méltatta a szériát.

 

Fotó: Filmio Facebook oldala

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

film

Közönség- és művészfilmek a Vertigo Filmhét műsorán
Rajz és film kapcsolata Sunao Katabuchi A világ innenső végén című animéjében
Christian Ditter: Momo
Retrospektív: Mathieu Kassovitz: A gyűlölet (La Haine)

Más művészeti ágakról

Demeter Arnold Búzaköd című verseskötetéről
Az Élet és Irodalom LXX. évfolyamának 31. számáról
irodalom

Böszörményi Márton Fenevad című regényéről
Vida Kamilla Demográfiai csúcs című kötetéről


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés