bezár
 

irodalom

2021. 01. 15.
Online is olvasható Fodor Péter és L. Varga Péter monográfiája Bret Easton Ellisről
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Bret Easton Ellis, az Amerikai Psycho és a Glamoráma szerzője utoljára 2010-ben jelentetett meg regényt. A Királyi hálószobák lezárta az addigi szépprózai munkák sorát, így lehetőség nyílt a szerző irodalmi életművének alapos, elemző áttekintésére.

Fodor Péter és L. Varga Péter irodalomtudományos igényű, de a kurrens média- és kultúratudományok szempontjait is érvényesítő monográfiája, Az eltűnés könyvei. Bret Easton Ellis 2012-ben jelent meg a Palimpszeszt (a Prae Kiadó elődje) gondozásában. A monográfia szisztematikusan, időrendben dolgozza fel Ellis nálunk is nagy hatást kiváltott munkásságát, kezdve a debütáló regény, a Nullánál is kevesebb, majd folytatva A vonzás szabályai, az Amerikai Psycho, Az informátorok, a Glamoráma, a Holdpark, végül a Királyi hálószobák átfogó interpretációjával. Mivel az Ellis-regények számos ponton nyíltan összekapcsolódnak, reflektálnak egymásra, a magyar nyelvű monográfia szerzői igyekeztek ezt a szövevényes hálózatot is feltérképezni.

prae.hu

 

Az eltűnés könyvei. Bret Easton Ellis

 

A monográfia, amely megjelenését követően egyöntetű szakmai elismerésben részesült, nem csupán segít mélyebben megismerni az Ellis-művek kegyetlen, mégis játékos (sőt számos ponton humoros) világát, de eligazít azok nemzetközi és magyarországi befogadástörténetében is, így egyetemi oktatási anyagként egyaránt jól használható.

 

A kötet alább online teljes egészében elolvasható. 

 

 

Borítókép: Bret Easton Ellis a Budapesti Nemzetközi Könyvfesztiválon 2008-ban.      L. Varga Péter fotója.

nyomtat

Szerzők

-- PRAE.HU --

A prae.hu művészeti portál 2006 óta jelenik meg, naponta friss művészeti hírekkel, tudósításokkal, és elemzésekkel, interjúkkal. Hat művészeti ág (irodalom, art&design, építészet, színház, zene, film) mellett gyerekrovata is van.


További írások a rovatból

irodalom

Prae Műfordító Tábor, tábori napló, 4. nap
Az Élet és Irodalom LXIX. évfolyamának 49. számáról
A PesText Őszi Fesztiváljáról II.
A Szörnyű fülek harmadik felvonásáról

Más művészeti ágakról

art&design

Diki Luckerson: Haladás labirintus szája felé
Műhelykonferencia a Pesti Vigadóban
A Fedák Sári-ügy, avagy minden jegy elkelt című előadás a Magyar Színházban
Interjú dr. Béres Judittal


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés