bezár
 

színház

2024. 01. 23.
Drámapályázat Debrecenben
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Drámapályázatot hirdetett a magyar kultúra napján a debreceni önkormányzat és a Csokonai Nemzeti Színház annak emlékére, hogy 175 évvel ezelőtt, 1849-ben Debrecen az ország fővárosaként a szabadságharc ügyének élére állt: olyan új, magyar nyelvű műveket várnak, amelyek bemutatják a "szabadság őrvárosának" történelmi időszakát.

Közleményükben azt írták, az 1848/49-es forradalom és szabadságharc a magyar történelem egyik legmeghatározóbb fejezete, nemzeti identitásunk alapköve, s az idén ünnepeljük a 175. évfordulóját, hogy Debrecen az ország fővárosaként a szabadságharc ügyének élére állt.

Szkéné színház

Az országgyűlés 1849. április 14-én a debreceni Református Nagytemplomban mondta ki Magyarország függetlenségét, a Habsburg-Lotharingiai-ház trónfosztását, és ekkor választották kormányzó elnökké Kossuth Lajost - idézi fel a történelmi eseményeket a közlemény.

A történelmi évforduló alkalmából - Debrecen kezdeményezésére és támogatásával - a Csokonai Nemzeti Színház drámapályázatot hirdet. Az évfordulós pályázat célja, hogy olyan új, magyar nyelvű művek szülessenek, amelyek bemutatják a "szabadság őrvárosának" történelmi időszakát - írták.

Pályázni lehet minden műfaji megkötés nélkül olyan saját magyar nyelvű színpadi művel vagy darabtervvel, amely még nem jelent meg, nem mutatták be színpadon, nem nyert díjat korábbi pályázatokon.

Pályázni 2024. június 30-ig lehet, a pályamunkákat ötfős szakmai zsűri értékeli. Az eredményhirdetés 2024 őszén, a Csokonai színházban, a VII. Magdafeszt keretében lesz.

Fotó: Csokonai Nemzeti Szíház hivatalos Facebook oldala

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

Bűn és bűnhődés az Örkény Színházban
A Corvina Kiadó Plautus: Hét komédia című kötetéről
Loupe Színházi Társulás: Bármi lehetséges, ha elég erősen gondolsz rá
Rítus és mesterséges intelligencia, avagy Choy Ka Fai (SG/GR) Yishun lángokban című előadása a Trafóban

Más művészeti ágakról

Kritika Kállay Eszter Vérehulló fecskefű című kötetéről
Roy Jacobsen: A láthatatlanok című regényéről
Alex Garland: Polgárháború
Kritika Babarczy Eszter Néhány szabály a boldogsághoz című kötetéről


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés