bezár
 

irodalom

2010. 12. 27.
Időnk 4%-a jut könyvekre
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Egy átlagos, 15 év feletti magyar ember szabadidejének 46 százalékát tölti tévénézéssel, 24 százalékát rádióhallgatással, 15 százalékát pedig internetezéssel - ismerteti az Országos Széchényi Könyvtár felmérésének eredményét a Magyar Nemzet.

A lap hétfői számában közölt - ezer ember megkérdezése alapján készült - felmérés alapján újságolvasásra a magyarok szabadidejük 7 százalékát áldozzák, könyvolvasásra pedig mindössze 4 százalékát.

Eközben a felmérés adatai szerint szinte egyáltalán nem járnak az emberek sportolni, erre a szabadidő 2 százaléka jut, de étterembe, kávézóba, vagy szórakozni sem mennek gyakrabban.

A kutatók szerint az eredmények "igencsak szegényes szabadidő-fantáziáról tanúskodnak", és csak részben magyarázhatók pénzügyi nehézségekkel.

prae.hu

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

A 2026-os tavaszi PesText Fesztivál első napjáról
A Berzsenyi-kód
Interjú Kang Dzsijonggal, a Sim asszony, a bérgyilkos szerzőjével
Az Élet és Irodalom LXX. évfolyamának 16. számáról

Más művészeti ágakról

Interjú Deák Dániellel, a Friss Hús Budapesti Nemzetközi Rövidfilmfesztivál alapító-igazgatójával
Nem vagy egyedül cikksorozat - Darren Aronofsky: Rekviem egy álomért
Clair Obscur: Expedition 33
Osztrovszkij Az erdő című előadás a Szegedi Nemzeti Színházban


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés