bezár
 

art&design

2015. 05. 12.
Huyghe-installációval nyílt meg a New York-i Metropolitan tetőterasza
Tartalom értékelése (0 vélemény alapján):
Pierre Huyghe francia képzőművész akváriumos installációjával nyílt meg a New York-i Metropolitan Múzeum híres tetőterasza a szabadtéri szezonra.

Az 1962-ben Párizsban született művész feltörte a terasz kövezetét, felszedett mintegy húsz járólapot, melyek helyén most a puszta beton látszik.
    

prae.hu

A Central parkra néző terasz sarkába, Manhattan égbe törő sziluettje elé egy akváriumot épített, mely szikladarabokat tartalmaz - adta hírül a dezeen.com portál.
    

A köveken kívül a vízben "a legősibb, még élő fajok képviselőit", rákokat és férgeket helyezett el Huyghe. Az akváriumból folyamatosan csurog a víz a felszedett és helyükön hagyott járólapok között, míg végül eléri a múzeum vízelvezetőit.
    

Az alkotás egyszerre "intenzív és csendes" - jellemezte Sheena Wagstaff, a múzeum modern és kortárs művészeti részlegének igazgatója a terasz hétfői bejárásán.
    

Immár a harmadik alkalommal kér fel a múzeum egy művészt arra, hogy a meleg hónapokra megnyitott terasz díszítésére műalkotást hozzon létre. Huyghe installációja november elsejéig tekinthető meg.

nyomtat

Szerzők

-- MTI/PRAE --

MTI


További írások a rovatból

art&design

Maud Karlsson Lima de Faria kiállítása Uppsalában
art&design

Pinczehelyi Sándor Overprint című kiállítása
art&design

Ajánló a Finom illesztésekhez

Más művészeti ágakról

színház

Interjú Balogh Rodrigóval, az Independent Theater Hungary művészeti vezetőjével
Mohácsi Balázs Újabb narancsok gurulnak el című kötetének bemutatójáról
Az Ünnepi Könyvhét Vigadó téri színpadán Szepesi Kornéllal Gáspár Sára beszélgetett


bezár
Regisztráció


bezár
Bejelentkezés